Przygoda z programowaniem dla najmłodszych

Spotkania z programowaniem dla najmłodszych

Adresaci

Grupa wiekowa: 7-12 lat

Poziom: podstawowy

Ilość godzin i koszty

Ilość 45-minutowych lekcji: 24

Ilość 2-lekcyjnych spotkań: 12

Opłata za spotkanie: 60 zł

Opłata za kurs: 720 zł

 


Kurs adresowany do dzieci w wieku 7-12 lat. Możliwe jest rozdzielenie grup na niższą i wyższą kategorię wiekową tak by treści były odpowiednio dopasowane do każdej grupy.

Kurs ten jest spotkaniem z algorytmiką i myśleniem programistycznym w przyjazny i ciekawy sposób. Przygoda z platformą code.org czy programowaniem w Scratchu da uczestnikom wiele przyjemności a jednocześnie wprowadzi ich w świat kodowania programów. Dzieci poznają instrukcje sterujące, zmienne i budowę programu, spotkają się z obsługą zdarzeń i sterowaniem ruchem. Będą bawić się i uczyć między innymi poprzez tworzenie prostych gier.

Nowością, na rok szkolny 2018/2019,  jest rozszerzenie kursu o zajęcia z robotami. Uczestnicy nauczą się sterować robotem Lego oraz urządzeniami zbudowanymi w oparciu o technologię Arduino.

W naszych kursach pragniemy położyć szczególny nacisk na dużą ilość ćwiczeń, które uważamy za bardzo istotny czynnik nauczania. Powtarzalność wykonywanych czynności daje pewność ich opanowania. Pozwala również nabyć umiejętności, pozwalające w przyszłości samodzielnie rozwiązywać problemy algorytmiczne i programistyczne. W naszym odczuciu, wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych ćwiczeń,  bez ich ponownego powtórzenia w różnych konfiguracjach, pozwoli jedynie na zdobycie informacji "jak coś się robi", natomiast nie na zdobycie wiedzy i umiejętności "jak wykonać coś następnym razem samodzielnie"?

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Kurs "Programowanie dla najmłodszych" (grupy: styczeń 2019, czerwiec 2019)

Zarejestruj się!

Przygoda z programowaniem dla najmłodszych - rejestracja
pon.-pt. - godziny popołudniowe sob. - godziny poranne
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Zakoduj Garwolin s.c. Mirosław Juszczak, Łukasz Korycki, ul. Zamojska 19/26, 08-400 Garwolin, w celu kontaktu. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.