Przygoda z programowaniem dla najmłodszych

Spotkania z programowaniem dla najmłodszych

Kurs adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat. Możliwe jest rozdzielenie grup na niższą i wyższą kategorię wiekową tak by treści były odpowiednio dopasowane do każdej grupy.

Kurs ten jest spotkaniem z algorytmiką i myśleniem programistycznym w przyjazny i ciekawy sposób. Przygoda z platformą code.org czy programowaniem w Scratchu da uczestnikom wiele przyjemności a jednocześnie wprowadzi ich w świat kodowania programów. Dzieci poznają instrukcje sterujące, zmienne i budowę programu, spotkają się z obsługą zdarzeń i sterowaniem ruchem. Będą bawić się i uczyć między innymi poprzez tworzenie prostych gier.

W naszych kursach pragniemy położyć szczególny nacisk na dużą ilość ćwiczeń, które uważamy za bardzo istotny czynnik nauczania. Powtarzalność wykonywanych czynności daje pewność ich opanowania. Pozwala również nabyć umiejętności, pozwalające w przyszłości samodzielnie rozwiązywać problemy algorytmiczne i programistyczne. W naszym odczuciu, wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych ćwiczeń,  bez ich ponownego powtórzenia w różnych konfiguracjach, pozwoli jedynie na zdobycie informacji "jak coś się robi", natomiast nie na zdobycie wiedzy i umiejętności "jak wykonać coś następnym razem samodzielnie"?

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

Informacje

Ilość 45-minutowych lekcji: 24

Ilość 2-lekcyjnych spotkań: 12

Opłata za spotkanie: 60 zł

Opłata za kurs: 720 zł

 

 

Zarejestruj się!

Przygoda z programowaniem dla najmłodszych - rejestracja

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com