Kursy przygotowawcze do matury z informatyki

Kursy przygotowawcze do matury rozszerzonej z informatyki

Adresaci

Grupa wiekowa: od 15 lat

Poziom: dopasowany do poziomu matury rozszerzonej z informatyki

Ilość godzin i koszty

Ilość 45-minutowych lekcji: 24

Ilość 2-lekcyjnych spotkań: 12

Opłata za spotkanie: 60 zł

Opłata za kurs: 720 zł

 


Kursy przygotowujące do matury z informatyki rozszerzonej kierowane są w szczególny sposób do osób, które myślą o zdawaniu tego przedmiotu na maturze.

Mówiąc kursy, myślimy o długoterminowym przygotowywaniu uczniów tak, by przygotowywać ich równocześnie w wielu obszarach wymaganych na egzaminie maturalnym. W związku z tym kurs powinien składać się z 4 semestrów, które obejmowałyby treści dobrane tak aby realizować na zajęciach wymagania matury z informatyki rozszerzonej.

W naszych kursach pragniemy położyć szczególny nacisk na dużą ilość ćwiczeń, które uważamy za bardzo istotny czynnik nauczania. Powtarzalność wykonywanych czynności daje pewność ich opanowania. Pozwala również nabyć umiejętności, pozwalające w przyszłości samodzielnie rozwiązywać problemy algorytmiczne i programistyczne. W naszym odczuciu, wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych ćwiczeń,  bez ich ponownego powtórzenia w różnych konfiguracjach, pozwoli jedynie na zdobycie informacji "jak coś się robi", natomiast nie na zdobycie wiedzy i umiejętności "jak wykonać coś następnym razem samodzielnie"?

Zagadnienia realizowane podczas kursów:

  • zagadnienia związane z systemami operacyjnymi
  • zagadnienia związane z sieciami komputerowymi
  • możliwość uczestniczenia w programie kursów Akademii CISCO
  • arkusz kalkulacyjny MS Excell
  • bazy danych - w oparciu o program MS Access
  • bazy danych - język SQL
  • algorytmika
  • nauka programowania w języku C++
  • rozwiązywanie testów teoretycznych i praktycznych zadań maturalnych z wykorzystaniem wszystkich powyższych obszarów i narzędzi

W związku z tak rozległym materiałem wymaganym do przyswojenia by móc przystąpić do matury z informatyki pragniemy Państwu zasugerować, aby rozpocząć naukę na kursie już w klasie I lub II szkoły średniej. Zakładamy okresowo tworzenie nowej grupy, która będzie realizowała naprzemiennie całą tematykę kursu. Chcemy, aby uczeń miał stałą styczność ze wszystkimi zagadnieniami. Dlatego aktualnie realizowane treści będą zależały od etapu zaawansowania konkretnej grupy.

W związku z tym jeśli do danej grupy będzie chciała dołączyć kolejna osoba, to w takiej sytuacji będzie ona musiała nadrobić zrealizowany już do tego czasu materiał. Ewentualnie dołączyć do kolejnej, nowo tworzonej grupy.

 

Zarejestruj się!

Kurs przygotowujący do matury z informatyki - rejestracja
pon.-pt. - godziny popołudniowe sob. - godziny poranne
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Zakoduj Garwolin s.c. Mirosław Juszczak, Łukasz Korycki, ul. Zamojska 19/26, 08-400 Garwolin, w celu kontaktu. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.